ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 13 år - 200 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 1 / 3 - Wind: +2.3
4 27.02 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
7 29.38 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
9 30.54 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
11 33.63 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.0
5 29.12 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 29.14 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
8 PB 29.56 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
10 31.34 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.4
1 PB 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 PB 26.46 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 26.98 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
DNS Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 335 Rasmus Malling 2003 IK Olympia
3 59 Laurits Pantmann 2003 Bagsværd AC
4 463 31.41 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 72 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 171 29.19 Oliver Fabricius Thomsen 2003 Frederiksberg IF
3 579 29.78 29.78 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 438 29.93 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 488 30.12 Malte Bank-Mikkelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 358 27.18 27.18 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 530 DNS 26.59 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
4 28 27.93 Magnus Ravn Herche 2003 Amager AC
5 187 26.71 26.71 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 37 DNS 28.59 Viktor Bech Petersen 2003 Amager AC
SCRATCH
1 246 DNS Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør IF