ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.8
1 Q 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
3 9.57 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 10.42 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 q 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 10.09 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 10.78 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 q 9.27 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 q 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 9.83 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
5 10.82 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
DNS Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
3 528 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 409 9.91 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 24 10.70 Laura Bollerslev Andrease 2005 Amager AC
6 443 8.95 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
7 470 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 459 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 81 9.24 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 89 10.90 Ditte Münch 2005 Ballerup AK
5 416 Anne E B Pedersen 2005 Sparta
6 523 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 93 9.56 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
2 281 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 161 9.82 9.82 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 169 10.86 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
5 471 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
6 257 9.15 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 283 DNS 9.28 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte Atletik
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
2 9.03 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
3 9.09 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 9.25 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
5 9.38 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.42 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.45 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 9.48 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 528 9.56 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 471 9.46 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
3 443 9.18 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
4 459 9.27 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 81 9.12 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
6 281 9.08 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
7 93 9.41 Fillipa Roug 2005 Ballerup AK
8 257 9.27 9.15 Stine Tindbæk 2005 Herlev Atletik