ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.7
1 Q 12.88 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 q 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
3 q 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 q 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 q 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 PB 13.85 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 15.11 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
8 15.94 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 Q 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
3 q 13.49 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 PB 13.71 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 13.87 Simone Hjort 1999 Sparta
6 13.99 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
7 14.34 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 376 14.62 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
2 198 12.70 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
3 375 14.00 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 224 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 241 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 566 14.2 Malene Schelde 2000 Vordingborg AC
7 429 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 474 12.79 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
2 482 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 448 12.98 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 95 13.95 13.95 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 495 13.27 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 508 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 524 13.11 Simone Hjort 1999 Sparta
8 387 Rebecca Søndergaard 2000 Roar Atletik
SCRATCH
1 100 DNS 15.8 15.8 Josefine Thune 2000 Ballerup AK
2 162 DNS 12.58 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 39 DNS 13.73 13.73 Isabella Ida Sørensen 2000 Atletikklubben Brøndby
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.4
1 12.73 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
2 12.85 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 12.96 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 13.21 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 13.24 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
7 13.32 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
8 13.40 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 448 13.40 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
2 495 13.49 13.22 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
3 224 13.16 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 198 12.88 12.70 Anna Øbakke Lange 1999 Greve Atletik
5 508 12.96 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 474 12.91 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
7 429 13.29 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
8 241 13.28 Naja Vinther 2000 Helsingør IF