ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 200 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.9
8 30.28 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
10 30.54 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
12 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
15 32.50 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
16 PB 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
18 33.31 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.3
6 PB 30.10 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 PB 30.12 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
11 30.75 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
13 31.62 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
14 PB 32.10 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
17 32.75 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.3
1 27.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 27.94 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
3 PB 28.69 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 29.06 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 29.15 Flora Chalmer 2003 Sparta
9 30.29 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
2 418 33.31 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 317 Marie Rasmussen 2003 IK Hellas
4 506 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 359 33.75 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 86 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 41 32.33 32.33 Mathilde Barslund Carsten 2003 Atletikklubben Brøndby
2 516 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
3 583 31.09 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 343 31.38 31.38 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 352 30.38 30.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
6 150 32.24 32.24 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
1 526 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 43 28.98 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 252 27.06 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
4 419 29.40 Annika Haldbo 2003 Sparta
5 87 28.1 28.1 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
6 451 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 35.93 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
2 254 DNS 31.20 31.20 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
3 394 DNS 27.57 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 493 DNS 27.63 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
5 156 DNS 28.40 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF