ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 09:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.6
1 PB Q 13.05 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 13.64 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 13.83 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 14.09 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 14.18 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 15.10 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 13.23 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
3 q 13.56 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 14.14 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
6 14.26 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 14.44 Josefine Sørensen 2002 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: +1.1
1 Q 13.50 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 13.53 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
4 14.69 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14.84 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 Q 13.33 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 13.64 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
4 13.93 Simone Iversen 2002 Sparta
5 14.15 Esther Arce 2002 Amager AC
6 15.72 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 16.02 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 32 14.47 Regitze Friis 2002 Amager AC
3 265 13.47 13.13 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
4 481 14.18 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
5 103 13.07 13.07 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
6 19 15.84 Josefine H Jørgensen 2002 Amager AC
7 567 13.78 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 61 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
3 458 13.72 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 492 13.70 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 468 14.41 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 29 12.92 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
7 227 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør IF
8 220 14.22 14.22 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 4
2 396 13.35 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 417 13.93 Annika Eppers 2002 Sparta
4 245 13.91 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
5 14 14.73 Frederikke Høgberg 2002 Amager AC
6 250 13.15 13.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
7 30 15.71 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 4 / 4
2 12 14.45 Esther Arce 2002 Amager AC
3 380 Ida Alberte Ekstrøm Larse 2002 Køge Atletik
4 558 13.66 Victoria Lendal 2002 Sparta
5 237 13.78 Laura Valentine Jensen 2001 Helsingør IF
6 381 Kristine Julie Jørgensen 2002 Køge Atletik
7 212 13.06 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
8 525 14.22 4.58 Simone Iversen 2002 Sparta
SCRATCH
1 99 DNS 13.81 13.81 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
2 154 DNS 14.66 14.66 Caroline Søndergaard 2002 Frederiksberg IF
3 243 DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
4 480 DNS 14.04 Liv Nedergaard 2002 Sparta