ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 11:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.18 (+3.0) Maria Skov Kragh 2001 Sparta 3.14 (+0.4) 4.63 (+0.9) 4.70 (+2.0) 5.18 (+3.0) 5.05 (-0.6) 4.98 (+1.0)
2 5.13 (+1.9) Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.78 (+1.8) 4.79 (+1.2) 4.62 (+0.8) 4.94 (+0.4) 5.13 (+1.9)
3 4.97 (+2.5) Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.62 (+1.4) 4.49 (-1.0) 4.67 (+1.1) 4.80 (+2.2) 4.86 (+0.0) 4.97 (+2.5)
4 4.89 (+3.4) Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.69 (+0.9) 4.69 (+0.0) 4.86 (+4.0) 4.89 (+3.4) 4.56 (-0.4) X
5 =PB 4.88 (+1.3) Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.77 (-1.0) X 4.52 (+0.8) 4.88 (+1.3) 4.85 (+0.4) 4.85 (+1.8)
6 4.88 (+1.4) Helena Ring 2002 Amager AC X X 4.85 (+2.1) 4.88 (+1.4) X X
7 4.88 (+0.5) Lili Kökeny 2001 Sparta 4.51 (-0.4) 4.05 (+0.5) 4.88 (+0.5) 4.69 (+0.8) 4.68 (-1.2) X
8 4.64 (+0.1) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.64 (+0.1) 4.23 (+1.4) X
9 PB 4.62 (+1.6) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.47 (+0.9) 4.62 (+1.6) X 4.19 (+0.7) X X
10 4.59 (+0.3) Ida Beiter Bomme 2001 Sparta X 4.59 (+0.3) X
11 4.50 (+0.4) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.43 (+0.3) 4.50 (+0.4) X
12 4.46 (+1.3) Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik X 4.46 (+1.3) X
13 4.45 (+0.0) Vibha Soren 2001 Københavns IF X 4.45 (+0.0) 4.04 (+0.4)
14 4.31 (+0.0) Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 4.02 (+1.9) 4.31 (+0.0) 4.11 (-0.2)
15 4.08 (+0.6) Annika Eppers 2002 Sparta 3.93 (+1.5) 3.95 (+0.8) 4.08 (+0.6)
16 4.07 (+1.7) Mathilda Gertz 2002 Sparta X 4.07 (+1.7) 3.93 (-0.2)
17 PB 4.04 (-0.4) Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik 4.04 (-0.4) 3.65 (+1.1) 3.61 (+0.5)
18 4.00 (+1.0) Victoria Lendal 2002 Sparta 3.57 (+1.7) 4.00 (+1.0) X
19 3.92 (+1.6) Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik 3.68 (+1.1) 3.61 (+2.1) 3.92 (+1.6)
20 3.75 (-0.6) Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA 3.75 (-0.6) 3.75 (+1.1) 3.63 (+2.0)
21 0.00 (+0.0) Ida Lyngby 2002 Sparta X X X
DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 440 4.75 14.57 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
2 168 DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
3 212 5.31 5.31 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
4 457 5.14 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 477 4.67 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 392 Freja Petersen 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 468 4.72 Josefine Sørensen 2002 Sparta
8 458 4.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 373 4.64 4.64 Vibha Soren 2001 Københavns IF
10 220 4.60 4.60 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
11 250 4.73 4.73 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
12 265 4.18 4.49 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
13 481 4.51 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
14 405 4.47 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
15 16 4.71 Helena Ring 2002 Amager AC
16 276 4.88 4.88 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
17 203 3.63 3.83 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
18 558 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
19 492 4.94 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
20 57 5.08 5.08 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
21 417 4.62 Annika Eppers 2002 Sparta
22 494 4.19 Mathilda Gertz 2002 Sparta