ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.4
1 PB Q 11.10 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 PB 11.57 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
3 11.91 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
4 12.33 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
5 12.52 Julie Svare 2002 Amager AC
6 12.94 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
DNS Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
HEAT 2 / 4 - Wind: +0.3
1 Q 10.80 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.35 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 PB q 11.50 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 11.73 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
6 11.94 Nikoline D Lund 2003 Ballerup AK
7 12.10 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
HEAT 3 / 4 - Wind: -2.2
1 Q 11.12 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 11.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
3 12.01 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 12.07 Ida Herbsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
5 12.33 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
6 12.80 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 13.49 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
HEAT 4 / 4 - Wind: -1.7
1 Q 11.40 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
2 q 11.41 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 PB 11.78 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 12.28 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 12.54 Isabel Møller 2003 Amager AC
6 12.59 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 26 Liva Maria Lindgren 2003 Amager AC
3 519 12.06 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 87 11.19 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 21 12.39 Julie Svare 2002 Amager AC
6 86 13.13 Cecilie Christensen 2003 Ballerup AK
7 25 DNS 11.97 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
8 583 11.63 11.63 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
2 225 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
3 418 12.12 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
4 252 10.61 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 526 11.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 210 11.79 11.79 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
7 324 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 118 12.23 Nikoline D Lund 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
2 248 13.31 13.31 Ella Kreisby-Pedersen 2003 Herlev Atletik
3 233 Ida Herbsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 451 11.65 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 138 11.83 11.83 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
6 164 12.38 12.38 Kathrine Rogers 2003 Frederiksberg IF
7 206 11.09 11.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 516 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
HEAT 4 / 4
2 419 11.48 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 18 12.64 Isabel Møller 2003 Amager AC
4 254 12.00 12.00 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
5 43 11.30 11.30 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
6 506 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 515 12.60 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
SCRATCH
1 170 DNS 13.34 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
Piger 13 år - 80 meter - Day 2 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 10.65 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 PB 10.85 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 PB 10.89 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 PB 11.17 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 11.24 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 11.32 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 11.37 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 PB 11.49 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 451 11.54 Flora Chalmer 2003 Sparta
2 210 11.50 11.79 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
3 87 11.10 11.19 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
4 206 11.12 11.09 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 252 10.80 10.61 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
6 43 11.40 11.30 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 324 11.35 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
8 419 11.41 Annika Haldbo 2003 Sparta