ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.37 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 26.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 27.80 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 27.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 PB 28.19 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 28.20 Helena Ring 2002 Amager AC
7 28.34 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 28.38 Liv Nedergaard 2002 Sparta
9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
10 29.10 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
11 29.12 Victoria Lendal 2002 Sparta
12 29.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
13 29.40 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
14 29.69 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
15 29.85 Mathilda Gertz 2002 Sparta
16 29.87 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
17 30.39 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
18 PB 30.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
19 30.86 Josefine Sørensen 2002 Sparta
20 32.46 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 1 / 4 - Wind: -1.4
3 27.80 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 PB 28.19 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
15 29.85 Mathilda Gertz 2002 Sparta
17 30.39 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4 - Wind: -1.5
9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
12 29.32 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
18 PB 30.60 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
19 30.86 Josefine Sørensen 2002 Sparta
20 32.46 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 3 / 4 - Wind: +0.4
8 28.38 Liv Nedergaard 2002 Sparta
10 29.10 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
11 29.12 Victoria Lendal 2002 Sparta
13 29.40 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
14 29.69 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
16 29.87 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 26.37 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 PB 26.96 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 27.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 28.20 Helena Ring 2002 Amager AC
7 28.34 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
DNS Klara Loessl 2002 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 168 DNS Michella W. Andresen 2002 Frederiksberg IF
3 265 29.48 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
4 7 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
5 494 Mathilda Gertz 2002 Sparta
6 165 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 4
2 203 31.61 31.61 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 481 30.61 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
4 12 29.40 Esther Arce 2002 Amager AC
5 468 30.50 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 6 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 3 / 4
1 492 29.04 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 99 28.51 28.51 Josefine Rasander 2001 Ballerup AK
3 558 28.33 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 480 28.33 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 61 28.98 28.98 Luka Lund Kristiansen 2001 Bagsværd AC
6 220 29.10 29.10 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 103 DNS 27.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 357 27.31 27.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 29 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 250 27.19 27.19 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
5 396 27.43 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 16 28.02 Helena Ring 2002 Amager AC
SCRATCH
1 152 DNS Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 243 DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF