ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 Q 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
2 q 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
3 q 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
4 PB q 12.55 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 PB 12.89 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
6 PB 12.94 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 13.06 Oswald Carstensen 2002 Sparta
8 13.51 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.6
1 Q 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
2 PB q 12.42 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
2 PB q 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB q 12.84 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 13.02 Bertram Costa 2002 Sparta
6 13.24 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
7 PB 13.33 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 148 13.04 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 411 12.24 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 511 13.97 Oswald Carstensen 2002 Sparta
4 385 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
5 149 13.41 13.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 293 13.41 13.41 Elia Latta 2002 Hvidovre AM
7 509 12.43 Osadeba Isaac 2002 Sparta
8 264 13.11 13.11 Adam Bilde 2001 Holte Atletik
HEAT 2 / 2
2 119 13.41 13.41 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
3 427 13.52 Bertram Costa 2002 Sparta
4 186 13.63 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 267 12.47 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 221 12.58 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 146 13.13 13.13 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
8 561 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta
SCRATCH
1 327 DNS Johan Voigt 2001 IK Olympia
2 116 DNS 13.68 13.68 Nicklas Fjeldby 2001 Ballerup AK
3 556 DNS 12.50 Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.1
1 11.70 Vincent Plas 2001 Sparta
2 12.25 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 PB 12.53 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 12.63 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 12.64 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 PB 12.71 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 12.80 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik
8 PB 13.23 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 186 12.84 13.63 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 148 12.55 13.04 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 561 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta
4 411 12.18 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 267 12.42 12.47 Cami Edfandiari 2002 Holte Atletik
6 509 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 221 12.42 12.58 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
8 385 12.53 Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik