ØST ungdom • 2016 Jun 18 - Jun 19 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.6
1 PB q 11.50 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 q 11.61 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 q 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 12.40 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
5 PB 12.77 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
6 PB 13.19 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Peter Andersson 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 Q 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB q 11.51 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 q 11.63 Jacob Hvorup 1999 Sparta
5 12.14 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 12.29 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 13.93 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 120 13.2 13.2 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
3 490 11.45 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
4 204 11.51 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 217 DNS 11.04 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
6 295 12.03 12.03 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
7 280 11.62 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
8 364 13.08 13.08 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 308 12.19 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
2 461 11.55 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
3 466 11.25 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 251 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
5 574 11.59 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 399 12.42 12.12 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 442 11.42 Emil Frænde 2000 Sparta
8 310 14.50 Christian Østergaard Pede 1999 IK Hellas
SCRATCH
1 341 DNS 11.38 11.38 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.5
1 11.31 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 11.53 Emil Frænde 2000 Sparta
3 PB 11.56 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
4 PB 11.61 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 11.66 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
6 11.67 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 11.80 Jacob Hvorup 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 461 11.63 11.51 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 280 11.50 11.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 442 11.44 Emil Frænde 2000 Sparta
4 574 11.51 11.59 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 466 11.32 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 490 11.63 Marc Hanselmann-Nielsen 1999 Sparta
7 204 11.61 11.51 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
SCRATCH
1 217 DNS 11.35 11.04 Peter Andersson 1999 Greve Atletik