Kronborg Outdoor • 2015 May 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger -9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.5
1 q 10.19 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 10.26 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 q 10.59 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 q 11.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 q 11.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
DNS Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 10.98 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
2 q 11.28 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
3 q 11.43 Matilde Stritich 2006 Sparta
4 11.71 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
5 11.77 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 5 10.08 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 123 10.09 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 2 10.19 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 7 10.77 Helene Salomonsen 2007 Sparta
5 4 DNS 11.00 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 3 11.04 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
HEAT 2 / 2
1 6 11.16 Filippa Grunnet Nouri 2006 Sparta
2 175 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
3 8 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 129 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 9 Matilde Stritich 2006 Sparta
Piger -9 år - 60 meter - Day 1 at 12:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.2
1 10.00 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 10.17 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
3 10.44 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 10.66 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
5 11.27 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
6 11.28 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 11.28 Helene Salomonsen 2007 Sparta
8 11.81 Matilde Stritich 2006 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 11.37 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
2 7 11.26 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 2 10.59 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 5 10.19 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 123 10.26 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd AC
6 175 10.98 Anastasia Nilsson 2006 SWE - Ängelholm IF
7 129 11.28 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
8 9 11.43 Matilde Stritich 2006 Sparta