Kronborg Outdoor • 2015 May 09 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 10:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.3
1 q 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 13.44 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 13.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 13.71 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
5 q 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
DNS Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 q 14.06 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 14.26 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 q 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
4 15.09 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
5 15.73 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Skole OL
6 16.10 Sara Bech Sørensen 2001 Helsingør Skole OL
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 64 13.02 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 227 13.27 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
3 65 13.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 207 13.46 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 160 13.59 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 63 DNS 13.64 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 70 Nicola Malling 2001 Sparta
2 73 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 261 Emilie Santin Florin 2001 Helsingør Skole OL
4 66 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 262 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Skole OL
6 263 Sara Bech Sørensen 2001 Helsingør Skole OL
SCRATCH
1 115 DNS 13.53 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 12:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -2.6
1 13.60 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 13.72 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
3 14.16 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 14.18 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 14.24 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 14.77 Nicola Malling 2001 Sparta
DNS Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 14.26 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
2 160 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 65 DNS 13.57 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 207 DNS 13.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 64 13.44 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 227 13.71 Vibeke Falbe Hansen Helsingør IF
7 66 14.06 Viktoria Dommer 2001 Sparta
8 70 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta