ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 18-19 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
2 q 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
3 q 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
4 q 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
5 7.79 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 q 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 q 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta
4 q 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
5 7.66 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 8.12 Mohammed Nor 1998 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 161 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
4 406 7.71 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
5 212 7.21 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
6 479 7.69 Silas Verkooijen 1998 Sparta
7 363 August Hallberg 1998 Sparta
HEAT 2 / 2
2 76 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
3 47 7.38 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 361 7.86 Aske Petersen 1998 Sparta
5 454 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
6 450 Mohammed Nor 1998 Sparta
7 285 7.61 Albert Ranning 1998 Københavns IF
SCRATCH
1 453 DNS 7.24 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 480 DNS 7.36 Simon Traoré 1998 Sparta
Drenge 18-19 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.15 Albert Ranning 1998 Københavns IF
2 7.22 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
3 7.35 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
4 7.46 Aske Petersen 1998 Sparta
5 7.48 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 7.59 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
7 7.60 Silas Verkooijen 1998 Sparta
DNS Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 479 7.51 Silas Verkooijen 1998 Sparta
2 161 7.56 Asger Østerby 1997 Greve Atletik
3 212 7.24 Jacob H. Andersen 1997 HG ATM
4 76 DNS 7.21 Lukas Bredo 1997 Ballerup AK
5 406 7.38 Gustav Lundholm Nilsen 1998 Sparta
6 285 7.12 Albert Ranning 1998 Københavns IF
7 47 7.43 Sebastian Valentin Buscha 1997 Bagsværd AC
8 361 7.43 Aske Petersen 1998 Sparta