ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 q 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
5 q 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
6 10.31 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
2 q 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
3 q 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
4 9.86 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.13 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 191 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 183 Carl Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 9.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 140 9.34 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 160 9.80 Asger Lange 2005 Greve Atletik
7 214 9.75 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
HEAT 2 / 2
2 329 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
3 23 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
4 299 9.64 Leon Hamann 2005 Københavns IF
5 255 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 407 9.09 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 405 Gustav Lindeholm Fogtmann 2005 Sparta
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.99 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.17 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.29 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
4 9.32 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.45 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
6 9.50 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.69 Asger Lange 2005 Greve Atletik
8 9.89 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 214 9.76 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
2 160 9.65 Asger Lange 2005 Greve Atletik
3 191 9.14 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 494 8.95 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
5 329 9.25 Frederik Rasmussen 2005 ROAR atletik
6 407 9.29 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 140 9.58 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
8 255 9.36 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas