ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
2 q 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
3 q 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
4 7.75 Christian Cornelius 2000 Sparta
5 7.84 Gabriel Lausten 2000 Sparta
DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 q 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
3 q 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
4 7.89 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
5 8.10 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 8.43 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
2 q 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
3 7.84 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
4 7.89 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 7.94 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
6 8.00 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
7 8.82 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 413 7.44 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 401 7.78 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 246 DNS Oliver Hinsch 2000 Hvidovre AM
4 61 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
5 374 7.85 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 417 7.45 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 203 DNS Gustav Sass Mogensen 2000 Herlev Atletik
8 176 DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 370 DNS Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 439 7.67 Mads Lund 2000 Sparta
4 437 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
5 89 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
6 443 7.51 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 234 7.27 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
8 173 7.96 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
2 350 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 147 7.65 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 165 7.54 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 275 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
6 331 Yanncik Okpara 1999 ROAR atletik
7 127 0.9 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
8 252 7.99 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
SCRATCH
1 227 DNS 7.62 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 247 DNS Sebastian Andersson 1999 Hvidovre AM
3 388 DNS 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.16 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 7.46 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 7.50 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
4 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
DQ Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
DNS Jonathan Aquino 1999 Sparta
DNS Mads Lund 2000 Sparta
DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 413 7.52 Jacob Hvorup 1999 Sparta
2 443 7.54 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
3 417 DNS 7.47 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 234 7.21 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
5 439 DNS 7.45 Mads Lund 2000 Sparta
6 165 7.44 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 61 DNS 7.51 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
8 147 7.49 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk