ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.57 Neloo Falck 2003 Københavns IF
2 q 8.72 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
3 9.25 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
4 9.45 Malte Bank 2003 Sparta
5 9.53 William R. Elsner 2003 Københavns IF
6 10.67 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
1 Q 8.36 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 q 8.80 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 q 8.91 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 9.03 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
5 9.07 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.46 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.33 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 q 8.48 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
3 q 8.99 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
4 9.00 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
5 9.36 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
6 9.55 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 322 9.40 William R. Elsner 2003 Københavns IF
3 441 9.43 Malte Bank 2003 Sparta
4 382 8.67 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
5 144 Anton Juhl 2003 Fremad Holbæk
6 117 Albert Vagn Jensen 2003 Frederiksberg IF
7 310 8.62 Neloo Falck 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 3
2 304 8.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 70 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 85 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 385 9.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
6 308 9.74 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
7 458 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 49 Stinus Dolmer Nielsen 2003 Bagsværd AC
3 116 9.39 William Wyss Hornshøj 2003 FIF Hillerød
4 294 9.47 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
5 152 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
6 131 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
7 193 9.03 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
SCRATCH
1 257 DNS 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
2 414 DNS 9.42 Jakob H. B. Andersen 2003 Sparta