ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 q 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.62 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 8.88 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
7 9.41 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
2 q 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 q 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.68 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 8.84 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
1 Q 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 q 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
4 q 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
5 q 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.83 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 4 / 4
1 Q 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 q 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 q 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
4 q 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
5 8.65 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
DNS Emilie R.Hansen 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 129 8.10 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 171 8.57 Maria P. Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 83 9.72 Mille Ikov 2000 Ballerup AK
5 460 8.38 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 4 8.47 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 412 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
8 323 8.84 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 4
2 436 8.61 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 368 8.51 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
4 199 8.13 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 66 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
6 408 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 221 8.79 Ida Jacobsen 1999 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 243 8.42 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
3 447 8.51 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
4 324 9.45 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
5 481 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
6 196 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
7 182 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 472 8.96 Sara Vardar 2000 Sparta
HEAT 4 / 4
2 119 8.49 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 393 DNS 8.50 Emilie R.Hansen 1999 Sparta
4 461 8.16 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 416 8.75 Johanne W Simonsen 1999 Sparta
6 2 8.66 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
7 426 8.17 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 139 DNS 8.55 Sophia V. Kmitt Mikkelsen 1999 Frederiksberg IF
2 241 DNS Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
3 344 DNS 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 Q 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 Q 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
5 8.42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
6 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 8.55 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
8 8.74 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
HEAT 2 / 2
1 Q 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
2 Q 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
3 Q 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 q 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 8.45 Anna Harder 2000 Allerød AM
6 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
7 8.59 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
8 8.68 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 243 8.54 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 2 8.58 Isabella Sørensen 2000 AK Brøndby
3 199 8.15 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 426 7.95 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
5 196 8.42 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 460 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 119 8.54 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 368 8.44 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
1 447 8.56 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta
2 481 8.57 Simone Hjort 1999 Sparta
3 408 8.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 461 8.38 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 129 8.09 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
6 182 8.10 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 4 8.50 Anna Harder 2000 Allerød AM
8 66 8.47 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
2 7.95 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 8.07 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.22 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 8.33 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 8.34 Olivia Tuokila 2000 Sparta
7 8.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 8.45 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 196 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 461 8.41 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 129 8.01 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 182 8.08 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 426 7.92 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
6 199 8.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
7 408 8.39 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
8 460 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta