ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:30
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.49 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 10.38 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 10.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 q 10.58 Lili Kökény 2001 Sparta
5 10.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 11.63 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
7 13.18 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 9.76 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
2 q 9.92 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 10.21 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
4 q 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
5 10.95 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 11.37 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 13.66 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 386 10.47 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
3 409 9.41 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 240 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 225 10.97 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
6 220 10.13 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
7 163 11.63 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 2 / 2
2 202 10.56 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
3 434 11.69 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
4 293 10.59 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
5 349 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 42 9.63 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 9 13.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
8 72 9.83 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
SCRATCH
1 14 DNS 11.32 Esther Arce 2002 Amager AC
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:45
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.69 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 9.72 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 9.99 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 10.17 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 10.43 Lili Kökény 2001 Sparta
6 10.55 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
7 10.61 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
8 11.01 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 431 10.58 Lili Kökény 2001 Sparta
2 293 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
3 202 10.21 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
4 409 9.49 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 42 9.76 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 72 9.92 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 386 10.46 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 220 10.38 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik