ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
2 q 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 q 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 10.07 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
5 10.10 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
6 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
DNS Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 q 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
4 q 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 q 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
6 10.04 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
7 10.23 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
8 11.25 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 54 9.04 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
3 208 10.23 Sine Demirhan 2005 Herlev Atletik
4 484 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 478 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 62 9.85 Fillippa Roug 2005 Ballerup AK
7 209 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
8 77 DNS 10.69 Lærke Elgaard Larsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 126 10.19 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 229 9.14 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 244 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 394 9.04 Emilie Voigt 2005 Sparta
5 136 11.00 Nikoline Søderberg 2005 Frederiksberg IF
6 421 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 210 9.86 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
8 422 9.54 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
SCRATCH
1 411 DNS 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.16 Emilie Voigt 2005 Sparta
2 9.18 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
3 9.22 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.31 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
5 9.63 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 9.64 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 9.66 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 9.76 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 244 10.02 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 421 9.72 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 54 9.47 Ashley Gnamogok 2005 Ballerup AK
4 229 9.29 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
5 394 9.17 Emilie Voigt 2005 Sparta
6 209 9.34 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev Atletik
7 484 9.62 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 422 9.62 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta