ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.32 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 28.04 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 28.48 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 28.64 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 28.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 28.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 29.30 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 29.46 Annika Eppers 2002 Sparta
9 30.38 Vibha Soren 2001 Københavns IF
10 30.94 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
11 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
12 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
13 32.05 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
14 32.89 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 1 / 5
8 29.46 Annika Eppers 2002 Sparta
10 30.94 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 5
11 31.49 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
12 31.99 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
13 32.05 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
5 28.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
7 29.30 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 30.38 Vibha Soren 2001 Københavns IF
HEAT 4 / 5
3 28.48 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 28.64 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 28.83 Liv Nedergaard 2002 Sparta
HEAT 5 / 5
1 27.32 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 28.04 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
14 32.89 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 359 Annika Eppers 2002 Sparta
3 240 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
HEAT 2 / 5
1 9 33.49 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
2 8 32.98 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
3 163 31.24 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
HEAT 3 / 5
1 321 30.24 Vibha Soren 2001 Københavns IF
2 216 29.48 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 410 29.38 Ida Lyngby 2002 Sparta
HEAT 4 / 5
1 69 28.96 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
2 433 28.79 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 332 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 5 / 5
1 339 28.09 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 202 28.02 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
3 22 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 5 DNS Mille Kemp 201 Allerød AM
2 64 DNS 30.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
3 68 DNS 33.33 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 302 DNS 28.01 Louise B. Moore 2001 Københavns IF