ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.58 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.84 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
3 q 8.96 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
4 q 9.05 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
5 9.82 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 10.02 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 10.04 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 10.17 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
HEAT 2 / 4
1 Q 8.65 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
2 q 8.67 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
3 q 9.37 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
4 q 9.40 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
5 q 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
6 q 9.55 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.74 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 10.05 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.57 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 8.75 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 q 9.43 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 9.66 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
5 9.81 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
6 10.56 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
7 10.75 Bianca Gad 2003 Københavns IF
DNS Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.61 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
3 q 9.40 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 9.57 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
5 9.62 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
6 9.79 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
7 10.59 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 12
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 230 9.82 Silja Tøttrup Sørensen 2003 Holte Atletik
2 170 Louise Høkilde Wassmann 2003 Greve Atletik
3 137 10.55 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 118 10.14 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
5 108 9.50 Frida Boeslund Petersen 2003 FIF Hillerød
6 197 Sanya Porsmar Atti 2003 Helsingør IF
7 28 8.91 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
8 57 8.66 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 313 10.45 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
2 187 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
3 306 9.78 Maja F. Jensen 2003 Københavns IF
4 33 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
5 337 8.89 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 122 8.87 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
7 215 10.30 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
8 459 9.53 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 36 DNS 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 267 9.36 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 184 Caroline Køhler Andersen 2003 Helsingør IF
4 286 9.86 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
5 222 9.96 Julie Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 204 8.64 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 289 10.69 Bianca Gad 2003 Københavns IF
8 31 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
2 133 11.80 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 206 9.92 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Herlev Atletik
4 503 9.86 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
5 296 9.47 Karoline M. Bygwraa 2003 Københavns IF
6 134 10.80 Mathilde Aguilur Skelberg 2003 Frederiksberg IF
7 391 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
8 167 8.60 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 124 DNS Feline Giese Møller 2003 Frederiksberg IF
2 483 DNS 9.30 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta