ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:30
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.14 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta 5.14 4.91 4.77 4.74 X X
2 5.14 Victoria Lendal 2002 Sparta 4.83 4.86 4.79 4.89 4.87 5.14
3 5.08 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC 4.77 4.80 4.83 4.89 4.90 5.08
4 4.97 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik 4.92 4.89 4.85 4.81 4.94 4.97
5 4.78 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta X X 4.78 X X X
6 4.76 Maria Skov Kragh 2001 Sparta 4.74 4.38 4.23 4.66 4.68 4.76
7 4.67 Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.67 4.39 4.50 4.44 X
8 4.59 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 4.59 4.06 4.35 4.37 4.59 4.50
9 4.59 Vibha Soren 2001 Københavns IF 4.59 4.35 X
10 4.53 Helena Ring 2002 Amager AC 4.41 4.53 X
11 4.49 Lili Kökény 2001 Sparta 3.48 4.49 4.43
12 4.49 Nicola Malling 2001 Sparta X 4.35 4.49
13 4.31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 4.31 X
14 4.30 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.24 4.02 4.30
15 4.27 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta X 4.27 4.26
16 4.27 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta 4.27 4.14 4.22
17 4.26 Bintou Sidibe 2002 Sparta 4.26 4.07 4.15
18 4.25 Josefine Sørensen 2002 Sparta X 4.25 4.25
19 4.21 Ellen Balslev 2001 Københavns IF 3.82 X 4.21
20 4.12 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 4.12 3.97 X
21 4.03 Annika Eppers 2002 Sparta 3.51 3.82 4.03
22 3.96 Ida Lyngby 2002 Sparta 3.83 3.96 3.44
23 3.93 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta 3.93 3.85 X
24 3.81 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik 3.81 X 3.75
25 3.59 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC 3.59 X 3.51
DNS Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
DNS Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 409 5.10 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 419 4.75 Josefine Sørensen 2002 Sparta
3 225 4.89 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 359 Annika Eppers 2002 Sparta
5 114 4.60 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 444 4.88 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 386 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
8 434 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
9 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
10 505 4.43 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
11 216 DNS 4.49 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
12 172 5.31 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
13 452 Nicola Malling 2001 Sparta
14 321 4.62 Vibha Soren 2001 Københavns IF
15 490 5.02 Victoria Lendal 2002 Sparta
16 349 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
17 179 4.93 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
18 293 4.54 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
19 14 DNS 4.43 Esther Arce 2002 Amager AC
20 202 DNS 4.73 Freja Koerstz Madsen 2002 Herlev Atletik
21 200 3.95 Amalie Jensen 2002 Herlev Atletik
22 12 3.75 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
23 42 5.00 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
24 410 Ida Lyngby 2002 Sparta
25 446 3.86 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
26 431 Lili Kökény 2001 Sparta
27 402 5.09 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
28 16 4.70 Helena Ring 2002 Amager AC