ØST ungdom inde • 2016 Jan 23 - Jan 24 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 q 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
3 q 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
4 8.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 9.06 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
6 9.12 Esther Arce 2002 Amager AC
7 9.23 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
8 9.40 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
HEAT 2 / 5
1 Q 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 q 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 8.69 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
5 8.99 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 9.01 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
7 9.19 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 5
1 Q 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 8.71 Lili Kökény 2001 Sparta
4 8.78 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 8.94 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
6 9.03 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
7 9.09 Regitze Friis 2002 Amager AC
8 9.40 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 4 / 5
1 Q 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
3 q 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 8.70 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
5 8.83 Mille Kemp 201 Allerød AM
6 8.98 Bintou Sidibe 2002 Sparta
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 5
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 q 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 q 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
5 q 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
6 8.81 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 9.04 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
8 9.45 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 5 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 11
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 14 Esther Arce 2002 Amager AC
2 446 9.18 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 112 9.21 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød
4 8 Anna Brinkmann 2002 Amager AC
5 491 8.46 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 186 8.46 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 452 8.80 Nicola Malling 2001 Sparta
8 179 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 5
2 409 8.33 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 490 8.54 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 419 9.01 Josefine Sørensen 2002 Sparta
5 402 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
6 92 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
7 434 8.93 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta
8 236 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 3 / 5
1 349 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
2 505 9.36 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
3 72 8.49 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 192 8.83 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 24 Regitze Friis 2002 Amager AC
6 114 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 42 8.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
8 431 Lili Kökény 2001 Sparta
HEAT 4 / 5
2 132 DNS 8.96 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 69 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
4 433 8.63 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 369 Bintou Sidibe 2002 Sparta
6 378 8.68 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
7 5 Mille Kemp 201 Allerød AM
8 172 8.25 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
HEAT 5 / 5
1 359 8.89 Annika Eppers 2002 Sparta
2 342 Lærke Houmølle 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 68 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
4 339 8.53 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 410 9.03 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 444 8.75 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 302 8.43 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 22 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
SCRATCH
1 64 DNS 9.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 Q 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
3 Q 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
4 q 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
6 8.56 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
7 8.61 Annika Eppers 2002 Sparta
8 8.67 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
1 Q 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 Q 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 Q 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
4 8.54 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 8.58 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
6 8.62 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 8.65 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 8.83 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 359 8.62 Annika Eppers 2002 Sparta
2 236 8.61 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
3 490 8.50 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
5 452 8.43 Nicola Malling 2001 Sparta
6 172 8.35 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 302 8.51 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 42 8.52 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 433 8.65 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 444 8.61 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 409 8.48 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 72 8.41 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
6 339 8.51 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 378 8.58 Clara Elvira Paludan 2002 Sparta
8 186 8.51 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
2 8.35 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 8.39 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 8.42 Nicola Malling 2001 Sparta
6 8.46 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 9.17 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
DNS Louise B. Moore 2001 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 172 8.49 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 302 DNS 8.46 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 22 8.34 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 491 8.33 Viktoria Dommer 2001 Sparta
5 409 8.39 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 490 8.44 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 452 8.45 Nicola Malling 2001 Sparta
8 72 8.50 Klara Loessl 2002 Ballerup AK