DM mangekamp • 2017 Aug 19 - Aug 20 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 9 kamp - Day 1 at 09:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5636 (+1.5) Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
2 5609 (+1.4) Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 5377 (+1.9) Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
4 5224 (+1.9) Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
5 5149 (+1.5) Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 5051 (+1.9) Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 4553 (+1.8) Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
8 4370 (+1.6) Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 4239 (+1.6) Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
10 4096 (+2.0) Sebastian Monneret 2003 Amager AC
11 3696 (+1.8) Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 3120 (+2.1) Malte Bank 2003 Sparta
13 2924 (+1.5) Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
DNF Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
# Mangekamp, 100 hæk Mangekamp, diskos Mangekamp, stang Mangekamp, spyd Mangekamp, 200 Mangekamp, længde Mangekamp, kugle Mangekamp, højde Mangekamp, 800
1 Nikolaj Grønbech
Slagelse Atletik Delta
5636 (+1.5)
Result
Points
Wind
14.79
875
+1.3
39.83
661
3.70
535
50.58
597
26.35
497
+3.9
5.72
527
-0.7
13.60
704
1.59
457
2.23.00
783
2 Oswald Carstensen
Sparta
5609 (+1.4)
Result
Points
Wind
14.87
865
+1.3
44.64
759
3.20
406
42.35
476
25.80
540
+3.9
5.69
521
-1.0
13.37
690
1.71
552
2.21.72
800
3 Rasmus V Johansen
Aarhus 1900 AM
5377 (+1.9)
Result
Points
Wind
14.58
901
+1.6
44.79
763
3.40
457
39.92
441
25.48
566
+3.9
5.62
506
+0.0
12.10
612
1.62
480
2.33.37
651
4 Oskar Vejlgård
SAK 77
5224 (+1.9)
Result
Points
Wind
14.91
860
+1.3
32.83
520
3.20
406
38.04
414
24.56
644
+3.9
6.11
610
+0.5
10.14
494
1.59
457
2.20.32
819
5 Max K Andersen
Randers Freja
5149 (+1.5)
Result
Points
Wind
14.51
910
+1.6
33.77
539
2.60
264
32.86
340
24.75
627
+3.6
5.33
447
-0.9
13.90
722
1.62
480
2.20.29
820
6 Tobias Andersson
Greve Atletik
5051 (+1.9)
Result
Points
Wind
15.04
845
+1.6
30.72
479
2.60
264
42.04
472
25.34
578
+3.9
5.72
527
+0.0
12.88
660
1.53
411
2.20.66
815
7 Oskar Løwenstein
Helsingør IF Atletik
4553 (+1.8)
Result
Points
Wind
17.24
599
+1.3
33.75
539
3.70
535
35.68
380
27.52
410
+3.9
4.98
378
+0.0
11.46
574
1.56
434
2.29.10
704
8 Noah Birk Meissner
Skive AM
4370 (+1.6)
Result
Points
Wind
15.42
799
+1.6
27.15
409
3.00
357
35.36
375
27.02
446
+3.6
5.00
382
-0.4
10.67
526
1.44
345
2.27.01
731
9 Sebastian R Suurballe
Aarhus 1900 AM
4239 (+1.6)
Result
Points
Wind
15.31
812
+1.6
29.03
445
2.90
333
41.24
460
28.78
325
+3.9
4.96
375
-0.8
10.86
537
1.62
480
2.49.18
472
10 Sebastian Monneret
Amager AC
4096 (+2.0)
Result
Points
Wind
16.34
695
+1.3
27.00
406
2.90
333
29.40
291
28.02
375
+3.6
5.29
439
+1.1
9.06
429
1.59
457
2.31.74
671
11 Dhruv Mehrotra
Sparta
3696 (+1.8)
Result
Points
Wind
15.54
785
+1.6
21.43
299


32.85
340
26.50
485
+3.6
5.38
457
+0.0
8.80
414
1.44
345
2.40.19
571
12 Malte Bank
Sparta
3120 (+2.1)
Result
Points
Wind
17.88
536
+1.3
20.15
275
2.50
242
28.04
272
30.24
238
+3.6
4.68
323
+1.4
7.01
308
1.44
345
2.39.25
581
13 Lehn Wildmoore
Aarhus 1900 AM
2924 (+1.5)
Result
Points
Wind
21.19
261
+1.6
19.27
258
2.40
220
26.10
245
28.75
327
+3.6
5.03
388
-0.9
8.12
373
1.47
367
2.47.97
485
Elias Dahl Lunøe
Sparta
DNF
Result
Points
Wind
15.98
735
+1.3
22.25
315














Mik Resen Lønborg
Københavns IF
DNS
Result
Points
Wind


















START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 731 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 733 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
3 727 Lehn Wildmoore 2003 Aarhus 1900 AM
4 732 Malte Bank 2003 Sparta
5 724 Max K Andersen 2003 Randers Freja
6 723 DNS Mik Resen Lønborg 2003 Københavns IF
7 725 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik Delta
8 721 Noah Birk Meissner 2003 Skive AM
9 730 Oskar Løwenstein 2002 Helsingør IF Atletik
10 722 Oskar Vejlgård 2002 SAK 77
11 729 Oswald Carstensen 2002 Sparta
12 728 Rasmus V Johansen 2002 Aarhus 1900 AM
13 735 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
14 726 Sebastian R Suurballe 2002 Aarhus 1900 AM
15 734 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik