ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.64 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 q 7.74 Siam Aarøe 2002 Sparta
3 q 8.05 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
4 8.07 Bertram Costa 2002 Sparta
5 8.18 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
6 8.41 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
7 8.74 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
8 8.89 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 Q 7.75 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
2 q 7.93 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 q 8.03 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
4 8.07 Oswald Carstensen 2002 Sparta
5 8.22 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 8.31 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 8.35 Neloo Falck 2003 Københavns IF
8 8.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 Q 7.91 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
2 q 8.05 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 8.09 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
4 8.12 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 8.44 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
6 8.54 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
7 8.72 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
8 8.99 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 322 8.14 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
2 133 8.67 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 442 9.29 Mads Rubek Vitoft 2003 Sparta
4 22 8.71 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
5 66 8.89 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
6 466 7.99 Osadeba Isaac 2002 Sparta
7 480 7.87 Siam Aarøe 2002 Sparta
8 384 8.15 Bertram Costa 2002 Sparta
HEAT 2 / 3
1 486 8.02 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 468 8.14 Oswald Carstensen 2002 Sparta
3 392 8.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 284 8.81 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 245 7.83 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
6 328 8.49 Neloo Falck 2003 Københavns IF
7 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
8 518 8.72 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 181 Jens Vitved Bruhn 2002 Glostrup IC
2 220 8.71 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør IF
3 76 8.59 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
4 172 8.14 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 132 8.01 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 95 8.83 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
7 515 8.21 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
8 207 7.85 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
SCRATCH
1 91 DNS 8.55 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 9.14 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk