ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
2 q 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
3 q 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 10.07 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
5 10.22 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
6 10.27 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
7 10.57 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
DNS Halley Kassow 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 q 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
3 q 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
4 q 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 q 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 10.07 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
7 10.23 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
8 10.81 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 319 10.86 Laura Thygesen 2006 Københavns IF
2 414 DNS 9.10 Halley Kassow 2006 Sparta
3 78 9.79 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
4 42 9.91 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
4 50 10.77 Agnete Zornhagen 2006 Ballerup AK
5 2 9.81 Ada Nissen Thyrsted 2006 Amager AC
6 143 9.41 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
8 180 9.94 Talulah Filippa Axelsson 2006 Gentofte IK
HEAT 2 / 2
1 326 9.60 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
2 73 10.41 Hannah Elsted Andresen 2006 Ballerup AK
3 175 9.55 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 46 10.14 Sophia Bosack 2006 Bagsværd AC
5 86 10.50 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
6 232 9.85 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
7 310 8.96 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
8 106 Selma Priergaard Lassen 2006 Ballerup AK
SCRATCH
1 40 DNS 10.75 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd AC
2 331 DNS 10.14 Sofia Bianco 2006 Københavns IF
Piger 11 år - 60 meter - Day 1 at 15:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.94 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
2 9.37 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
3 9.61 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.62 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
5 9.73 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 9.77 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
7 9.81 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK
8 9.86 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 9.84 Mille Zentner Svenson 2006 Bagsværd AC
2 86 9.91 Marie Zornhagen 2006 Ballerup AK
3 143 9.71 Greta Keisala 2006 Frederiksberg IF
4 175 9.68 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 232 9.72 Frederikke Jensen 2006 HG ATM
6 310 8.93 Celina Hagihara 2006 Københavns IF
7 326 9.73 Mikaela Medina Sørensen 2006 Københavns IF
8 78 9.75 Kirsa Wirth 2006 Ballerup AK