ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 13:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
HEAT 1 / 2
6 2.25.74 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
7 2.25.96 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
9 2.28.66 Mathias Laugesen 2002 Sparta
10 2.31.03 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
11 2.32.41 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
12 2.33.31 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
DNS Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 2.10.96 Anders Bang 2002 Sparta
2 2.14.51 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
3 2.14.63 Noah Nouri 2002 Sparta
4 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 2.21.67 William Elsner 2003 Københavns IF
8 2.26.73 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
13 2.47.49 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 76 2.43.68 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
2 177 3.45.00 Jens-Jakob Skøt Ingerslev 2003 Gentofte IK
3 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
4 97 2.34.32 Oscar Riis 2003 Ballerup AK
5 450 Mathias Laugesen 2002 Sparta
6 445 DNS Malte Bank 2003 Sparta
7 150 Martin Møllgaard 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 367 2.05.46 Anders Bang 2002 Sparta
2 242 2.28.00 Rasmus Ovesen 2002 HG ATM
3 170 2.11.60 Andreas Holst Lange 2002 Gentofte IK
4 117 2.16.33 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 291 2.17.00 Tobias Feldborg Nielsen 2003 IK Hellas
6 462 2.13.38 Noah Nouri 2002 Sparta
7 338 2.25.00 William Elsner 2003 Københavns IF
SCRATCH
1 158 DNS 2.36.00 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
2 174 DNS Elias Kongsted Misander 2002 Gentofte IK
3 325 DNS 2.25.00 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF