ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
2 28.07 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
3 28.33 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 28.45 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 28.79 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 28.83 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 29.28 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
8 29.35 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
9 29.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
10 29.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
11 30.16 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 30.26 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
13 30.27 Regitze Steenberg 2003 Sparta
14 30.33 Esther Arce 2002 Amager AC
15 30.68 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
16 30.69 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
17 31.33 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
18 31.59 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
19 31.62 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
20 31.67 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
21 31.69 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
22 32.13 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
23 33.98 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 34.73 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 1 / 8
17 31.33 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
18 31.59 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
19 31.62 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 8
21 31.69 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
23 33.98 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 34.73 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 3 / 8
16 30.69 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
20 31.67 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
22 32.13 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 8
10 29.74 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
11 30.16 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
12 30.26 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 8
7 29.28 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
13 30.27 Regitze Steenberg 2003 Sparta
15 30.68 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
HEAT 6 / 8
2 28.07 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
8 29.35 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 30.33 Esther Arce 2002 Amager AC
HEAT 7 / 8
3 28.33 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
4 28.45 Ida Lyngby 2002 Sparta
5 28.79 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 8 / 8
1 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 28.83 Victoria Lendal 2002 Sparta
9 29.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 8
1 154 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
2 17 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
3 316 32.53 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 8
1 323 32.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
2 149 31.90 Marie Meyer Have 2003 Frederiksberg IF
3 344 31.0 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
HEAT 3 / 8
1 134 31.08 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
2 305 30.99 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 463 30.94 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
HEAT 4 / 8
1 378 30.69 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
2 327 30.31 Nanna Elmer 2003 Københavns IF
3 59 30.19 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Ballerup AK
HEAT 5 / 8
1 105 29.98 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
2 472 29.44 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 230 29.33 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
HEAT 6 / 8
1 510 29.00 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 9 28.94 Esther Arce 2002 Amager AC
3 509 28.69 Amalie Thrane  2003 Bagsværd AC
HEAT 7 / 8
1 265 28.63 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
2 418 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 139 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 8 / 8
1 495 28.15 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 403 28.01 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
3 266 27.95 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 84 DNS 28.70 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 342 DNS 30.0 Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
3 352 DNS 27.43 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 377 DNS 28.64 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
5 436 DNS 28.08 Liv Nedergaard 2002 Sparta