ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:15
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.72 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
2 q 9.77 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 q 10.16 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
4 q 10.51 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 768 10.77 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 11.54 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 10.05 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
3 q 10.34 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
4 765 q 10.77 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 10.82 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 11.53 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 195 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
3 377 10.60 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 79 9.63 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 266 10.35 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
6 305 11.77 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
7 15 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 186 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
3 269 10.88 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
4 431 9.86 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 396 10.07 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
6 428 11.08 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
7 265 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
SCRATCH
1 121 DNS 11.07 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
2 191 DNS 9.30 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 257 DNS Sofia Björnsdottir 2002 Holte Atletik
4 362 DNS 10.89 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
5 426 DNS 12.54 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:20
76.2 cm, 6 hække, 12.00 / 8.00 / 8.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.39 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 9.48 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 9.79 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 9.87 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
5 9.97 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
6 12.88 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
DNS Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
DNS Ellen Lawaetz 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 195 DNS 10.51 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
2 269 10.77 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
3 377 9.72 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
4 431 9.40 Karla Schärfe 2003 Sparta
5 428 10.05 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
6 79 9.77 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
7 15 10.16 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
8 396 DNS 10.34 Ellen Lawaetz 2002 Sparta