ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:50
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 q 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 q 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 10.61 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
DNF Malte Bank 2003 Sparta
DNS Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
2 q 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
3 q 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 q 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
5 q 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
6 10.50 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 486 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
3 445 11.15 Malte Bank 2003 Sparta
4 132 9.67 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 392 9.88 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
6 284 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 325 DNS 11.23 Mik R. Lønborg 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 66 10.5 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
4 360 9.33 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 133 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
6 24 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
7 518 10.04 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
SCRATCH
1 172 DNS August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 287 DNS 10.06 Mathias Dalsgaard 2002 IK Hellas
Drenge 14-15 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:40
83.8 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.03 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
2 9.10 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 9.65 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.67 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 9.75 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
6 9.99 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
7 9.99 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
DNS Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 171 10.27 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
2 133 9.90 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 360 9.32 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 24 9.70 Viktor Bech Peterseno 2003 Amager AC
5 486 9.16 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta
6 132 9.76 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
7 392 DNS 9.84 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
8 518 9.79 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta