ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.76 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 q 8.90 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 9.25 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 9.28 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
5 9.32 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
6 9.33 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 9.66 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
DNS Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.78 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 8.95 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 q 9.07 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 9.14 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
5 9.22 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
6 9.51 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
7 10.00 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
HEAT 3 / 3
1 Q 8.64 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
2 q 8.77 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
3 q 8.92 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
4 9.32 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
5 9.39 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
6 9.60 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 9.61 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 9.76 Tsinat Krause 2004 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 278 8.69 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
2 304 8.9 Sara Porst 2004 Korsør AM
3 182 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 185 Christina Ghandforoush 2004 Greve Atletik
5 75 9.54 Ida Marie Andresen 2004 Ballerup AK
6 60 DNS 8.94 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
7 234 9.82 Ida Marie Skøt Nielsen 2004 HG ATM
8 11 9.26 Helene Ekner 2004 Amager AC
HEAT 2 / 3
2 397 9.44 Elvira Helleskov Batko 2004 Sparta
3 107 10.13 Sigrid Fog 2004 Ballerup AK
4 457 9.10 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
5 385 9.07 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 209 9.30 Annika Vinther 2004 Helsingør IF
7 144 8.64 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
8 1 9.85 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
HEAT 3 / 3
1 382 9.64 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
2 306 8.77 Alma S. Witt 2004 Københavns IF
3 301 8.9 Josepha Dahl 2004 Korsør AM
4 92 8.72 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
5 250 Johanne Vilsen 2004 Holte Atletik
6 427 9.21 Josephine Houlbjerg Hanse 2004 Sparta
7 379 Anya Thomsen 2004 Sparta
8 492 9.68 Tsinat Krause 2004 Sparta