ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 4.49.26 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 4.52.81 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 4.56.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 5.07.41 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
5 5.08.34 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
6 5.12.28 Sarah Glad 2003 Sparta
7 5.18.30 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 5.20.30 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
9 5.20.61 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
10 5.24.91 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
11 5.26.83 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
12 5.30.85 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
13 5.32.62 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
14 5.35.08 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
HEAT 1 / 2
6 5.12.28 Sarah Glad 2003 Sparta
7 5.18.30 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
9 5.20.61 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
10 5.24.91 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
12 5.30.85 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
13 5.32.62 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
DNS Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
HEAT 2 / 2
1 4.49.26 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
2 4.52.81 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 4.56.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 5.07.41 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
5 5.08.34 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
8 5.20.30 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
11 5.26.83 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
14 5.35.08 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 196 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 134 5.21.00 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 227 5.25.0 Ulrikke Juul Søeborg 2003 Helsingør IF
4 476 5.31.35 Sarah Glad 2003 Sparta
5 127 5.24.90 Ida Palbo 2003 FIF Hillerød
6 324 DNS 5.20.00 Maria B. Brorsen 2003 Københavns IF
7 372 Anna Clara Skjærbæk 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 453 4.59.00 Mie Hylling-Axelson 2002 Sparta
2 448 4.49.46 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 507 5.15.00 Klara Hansen 2003 Viking Atletik
4 461 4.42.10 Nikoline H. Ørum-Nielsen 2002 Sparta
5 89 5.17.23 Mathilde G Rasmussen 2003 Ballerup AK
6 51 5.14.25 Alma Søtttrup 2003 Ballerup AK
7 84 5.03.23 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
8 318 5.20.00 Laura Rothschild 2002 Københavns IF
SCRATCH
1 255 DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik