ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 12:35
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.16 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta 4.93 4.76 5.01 4.98 5.03 5.16
2 5.01 Karla Schärfe 2003 Sparta 4.75 X 4.82 4.89 X 5.01
3 4.87 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK 4.83 4.75 4.82 X 4.79 4.87
4 4.72 Sara Olsson 2002 Greve Atletik X 4.63 4.39 X 4.72 4.60
5 4.64 Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.44 4.37 4.58 4.64 4.50 4.61
6 4.59 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta 4.46 4.47 4.40 4.39 4.48 4.59
7 4.51 Helena Ring 2002 Amager AC X 4.40 4.51 X X X
8 4.46 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød 4.41 4.46 X 4.31 4.35 4.45
9 4.44 Ellen Lawaetz 2002 Sparta X 4.36 4.44
10 4.42 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC 4.10 4.30 4.42
11 4.35 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC 4.20 4.35 4.32
12 4.32 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC 4.07 4.24 4.32
13 4.30 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik 4.30 4.03 4.29
14 4.24 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC X 4.24 4.22
15 4.18 Victoria Lendal 2002 Sparta X 3.67 4.18
16 4.16 Mathilda Gertz 2002 Sparta 4.05 4.16 4.08
17 4.13 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta X 4.02 4.13
18 4.11 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta X 4.11 X
19 3.98 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 3.78 3.88 3.98
20 3.93 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC X 3.93 3.67
21 3.91 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK 3.63 3.72 3.91
22 3.89 Ida Lyngby 2002 Sparta X X 3.89
23 3.88 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF 3.74 3.88 3.80
24 3.86 Cecilie Artmur 2002 HG ATM 3.86 X 3.76
25 3.78 Sofie Holten 2002 ROAR atletik 3.61 3.52 3.78
26 3.76 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK 3.76 3.67 X
27 3.53 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC 3.39 3.53 X
28 3.47 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta X X 3.47
29 3.30 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF X X 3.30
30 3.13 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF X 3.13 3.12
DNS Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
DNS Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
DNS Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik
DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 128 4.57 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
2 142 DNS Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
3 344 Sofie Holten 2002 ROAR atletik
4 61 4.75 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 431 4.49 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 191 DNS 5.27 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 511 Ingrid Bang Jensen 2003 Bagsværd AC
8 342 DNS Ida Katrine F. Mortensen 2002 ROAR atletik
9 418 4.62 Ida Lyngby 2002 Sparta
10 17 Liva Vendelboe Hagensen 2003 Amager AC
11 449 DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta
12 85 4.49 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
13 255 DNS Silja Tøttrup Impgaard 2003 Holte Atletik
14 396 4.75 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
15 15 4.48 Laura Juul Pallesen 2003 Amager AC
16 428 5.09 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
17 305 4.17 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
18 110 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
19 39 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
20 463 3.98 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
21 205 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
22 230 4.35 Cecilie Artmur 2002 HG ATM
23 323 3.52 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
24 121 DNS 4.17 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
25 377 4.81 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
26 26 4.26 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
27 33 4.73 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
28 451 4.52 Mathilda Gertz 2002 Sparta
29 251 4.32 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
30 10 4.99 Helena Ring 2002 Amager AC
31 316 3.73 Karen Tonsgaard 2003 Københavns IF
32 495 5.23 Victoria Lendal 2002 Sparta
33 154 4.32 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
34 426 4.80 Josefine Sørensen 2002 Sparta
35 471 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
36 378 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
SCRATCH
1 77 DNS 2.92 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK