ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:40
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 9.53 Lili Kökeny 2001 Sparta
2 q 10.00 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 10.02 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 q 10.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
5 10.54 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 Q 9.28 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 q 9.47 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 9.49 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 q 9.71 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
5 10.38 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
6 10.85 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 247 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 434 Lili Kökeny 2001 Sparta
5 135 10.53 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 252 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
7 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
HEAT 2 / 2
2 193 10.37 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
3 417 9.60 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
4 433 9.34 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 415 9.59 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 214 9.98 Emilie Florin 2001 Helsingør IF
7 315 10.47 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
SCRATCH
1 262 DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
Piger 16-17 år - 60 meter hæk - Day 2 at 15:30
76.2 cm, 5 hække, 13.00 / 8.50 / 13.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 9.23 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 9.32 Lili Kökeny 2001 Sparta
3 9.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 9.76 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
5 9.92 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
6 10.37 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
DNS Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
DNS Emilie Florin 2001 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 252 DNS 10.02 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
2 264 10.35 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
3 433 9.49 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
4 415 9.47 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 434 9.53 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 417 9.28 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 247 10.00 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
8 214 DNS 9.71 Emilie Florin 2001 Helsingør IF