ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 q 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 q 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 q 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
5 q 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
6 9.89 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 9.95 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
8 9.96 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 Q 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
2 q 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
3 q 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
4 9.15 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
5 9.21 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
6 10.17 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
7 10.90 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
DNS Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 108 9.93 Simon-Ronaldo Baun Lee Go 2004 Ballerup AK
2 244 8.14 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
3 512 9.05 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
4 474 9.13 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
5 386 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 113 10.09 Tobias Zorning 2004 Ballerup AK
7 497 8.70 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
8 469 10.12 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 229 8.81 Carl Aabo 2004 HG ATM
2 478 11.01 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
3 188 9.99 Filip Ravn 2004 Greve Atletik
4 241 10.12 Rasmus Brandt 2004 HG ATM
5 335 8.74 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
6 409 8.30 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 45 9.21 Sofus olivarius Vølund 2004 Bagsværd AC
8 118 DNS 8.41 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 65 DNS 10.05 Deividas Zebrauskis 2004 Ballerup AK
Drenge 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.06 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
2 8.27 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
3 8.32 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 8.67 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF
5 8.73 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
6 8.83 Carl Aabo 2004 HG ATM
7 8.92 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
DNS Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 512 DNS 8.87 Zacharias Gustafsen 2004 Helsingør IF
2 474 9.00 Samuel Tiger Richmond 2004 Sparta
3 244 8.12 Benjamin Leth Rosenkilde 2004 Holte Atletik
4 386 8.66 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 497 8.48 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
6 409 8.31 Frederik Thorup Sørensen 2004 Sparta
7 229 8.74 Carl Aabo 2004 HG ATM
8 335 8.68 Tobias Bjerre 2004 Københavns IF