ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
2 q 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
3 q 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
4 9.44 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 9.85 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
6 10.73 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
DNS Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
HEAT 2 / 3
1 Q 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
3 9.39 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
4 9.90 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
5 9.94 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
6 10.01 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
7 10.27 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
HEAT 3 / 3
1 Q 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 q 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
4 9.52 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 9.72 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
6 10.01 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
7 10.03 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 25 Vilma Tambour Petersen 2005 Amager AC
3 123 DNS 11.02 Asta Gransøe Lange 2005 FIF Hillerød
4 366 9.57 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
6 112 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
7 69 9.45 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
8 493 10.79 Ulrikka Malling Juul 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 429 9.32 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 519 8.94 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 419 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 373 9.81 Anna E B Pedersen 2005 Sparta
6 30 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd AC
7 482 9.71 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 173 Elena Rossi 2005 Gentofte IK
HEAT 3 / 3
2 517 Kaisa Egelund 2005 Frederiksberg IF
3 485 9.29 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 371 Anemone Brandt Camphausen 2005 Sparta
5 109 9.79 Sine Demirhan 2005 Ballerup AK
6 430 9.28 Karla B. Langvik 2005 Sparta
7 16 9.76 Laura-Jo Buchard Hansen 2005 Amager AC
8 401 8.71 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
Piger 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.83 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
2 8.83 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
3 8.85 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
4 9.08 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
5 9.31 Karla B. Langvik 2005 Sparta
6 9.36 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 9.37 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
8 9.43 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 419 9.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 69 9.37 Filippa Roug 2005 Ballerup AK
3 519 8.76 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
4 401 8.85 Emilie B. Voigt 2005 Sparta
5 112 9.14 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Ballerup AK
6 254 8.95 Nora Grønnegaard Fischer 2006 Holte Atletik
7 430 9.24 Karla B. Langvik 2005 Sparta
8 485 9.23 Sofia Thøgersen 2005 Sparta