ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
2 q 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
4 q 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 8.04 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
6 8.16 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
HEAT 2 / 2
1 Q 7.20 Tobias G Larsen Sparta
2 q 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
3 q 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta
4 q 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 7.85 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 8.04 Johan Voigt 2001 IK Olympia
DQ Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 502 DNS Emil Eyrich 2000 Trongården IF
3 490 8.94 Thomas Morales Bengtsson 2001 Sparta
4 454 7.40 Mikkel Ramlow Sparta
5 398 7.61 Emil Frænde 2000 Sparta
6 96 8.51 Oliver Lumholdt 2001 Ballerup AK
7 441 7.38 Mads Lund 2000 Sparta
8 363 7.65 Alexander Haugeby 2000 Sparta
HEAT 2 / 2
2 522 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 491 7.09 Tobias G Larsen Sparta
4 368 7.54 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
5 498 7.45 Vincent Plas 2001 Sparta
6 167 7.69 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
7 190 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
8 83 7.89 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
SCRATCH
1 346 DNS Zulfikar Ali 2000 ROAR atletik
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.12 Tobias G Larsen Sparta
2 7.26 Mikkel Ramlow Sparta
3 7.32 Emil Frænde 2000 Sparta
4 7.34 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 7.47 Mads Lund 2000 Sparta
6 7.48 Vincent Plas 2001 Sparta
7 7.58 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
8 7.68 Alexander Haugeby 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 363 7.67 Alexander Haugeby 2000 Sparta
2 368 7.71 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 398 7.33 Emil Frænde 2000 Sparta
4 167 7.36 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
5 454 7.32 Mikkel Ramlow Sparta
6 491 7.20 Tobias G Larsen Sparta
7 441 7.51 Mads Lund 2000 Sparta
8 498 7.40 Vincent Plas 2001 Sparta