ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 q 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
3 q 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
4 q 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
5 8.54 Lili Kökeny 2001 Sparta
6 8.74 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 8.93 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 Q 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 8.53 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 8.55 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
5 8.94 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
6 9.26 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
DNS Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 q 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 8.46 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 8.48 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 8.50 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
6 8.59 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
7 8.65 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
8 8.75 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 464 8.30 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 247 8.65 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 387 9.07 Cecilie Næsby 2000 Sparta
5 439 8.30 Louise Bach Moore 2001 Sparta
6 434 8.52 Lili Kökeny 2001 Sparta
7 210 8.06 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
8 193 8.95 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 262 DNS Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
2 315 8.86 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
3 273 8.66 Misja Jepsen 2001 Hvidovre AM
4 465 8.14 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 340 9.17 Ya-Kaday Kamara 2000 Københavns IF
6 74 8.47 Ida L. Jespersen 2000 Ballerup AK
7 222 8.36 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
8 496 DNS 8.28 Viktoria Dommer 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
1 417 8.19 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 226 8.68 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 447 8.37 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
4 332 8.67 Sofie Rasmussen 2000 Københavns IF
5 415 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 198 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 264 Annesofie Nielsen 2000 Hvidovre AM
8 135 8.43 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 339 DNS 8.66 Ya-Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.19 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
2 8.21 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 8.25 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
4 8.34 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 8.43 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 8.47 Louise Bach Moore 2001 Sparta
8 8.55 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 439 8.45 Louise Bach Moore 2001 Sparta
2 222 8.44 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
3 465 8.22 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 247 8.33 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 210 8.17 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
6 198 8.15 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
7 464 8.40 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
8 415 8.44 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta