ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.49 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
2 q 8.69 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 8.70 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 9.06 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 9.29 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
6 9.49 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
7 9.52 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.32 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 q 8.56 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
3 8.74 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
4 8.83 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 9.36 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
7 9.68 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
HEAT 3 / 6
1 Q 8.26 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 8.55 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.58 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
4 8.89 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
5 9.32 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 9.33 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
7 9.43 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
1 Q 8.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
2 q 8.56 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 8.88 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
4 8.92 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 8.96 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
6 9.01 Mathilda Gertz 2002 Sparta
7 9.60 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
1 Q 8.35 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 q 8.48 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
3 q 8.59 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 8.87 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
5 9.45 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 9.66 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
7 9.78 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 Q 8.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
2 q 8.58 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 q 8.58 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 q 8.67 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
5 8.90 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
6 8.92 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 9.14 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 1, q: 10
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 148 8.72 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
3 105 8.78 Selma Bertram 2003 Ballerup AK
4 142 9.85 Frida Hagen Nielsen 2003 Frederiksberg IF
5 62 Karen Bøg 2003 Ballerup AK
6 378 9.18 Annika Grønholdt Truelsen 2003 Sparta
7 472 8.99 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 403 8.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
2 102 8.78 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
3 54 9.71 Anna B.Skotte 2003 Ballerup AK
4 191 8.39 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 85 8.97 Marie Kaare Nordstrøm 2003 Ballerup AK
6 205 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
7 330 9.37 Rebekka Holsting 2003 Københavns IF
8 377 8.62 Annika Baun Haldbo 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
2 77 9.18 Josefine Heisel 2002 Ballerup AK
3 463 9.13 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
4 263 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
5 136 Angela Muki 2003 Frederiksberg IF
6 128 8.78 Signe Larsen 2002 FIF Hillerød
7 265 8.72 Bjørk Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 79 8.25 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 4 / 6
2 451 8.98 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 212 8.78 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
4 195 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
5 350 8.65 Josephine S. Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 428 8.35 Josephine Koch Jacobsen 2003 Sparta
7 471 9.25 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
8 104 9.82 Ronja Bøgelund Laursen 2003 Ballerup AK
HEAT 5 / 6
2 317 9.38 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
3 251 9.66 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
4 26 8.81 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
5 269 8.93 Josefine Munksdorf 2002 Hvidovre AM
6 61 8.40 Cecile Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
7 266 8.59 Carla Kjellman Nørremark 2002 Hvidovre AM
8 110 Sophie Brønnum-Carlsen 2003 Ballerup AK
HEAT 6 / 6
1 436 8.61 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 437 8.88 Liva Wilhelmsen 2002 Sparta
3 197 DNS Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
4 239 9.45 Nanna Kristiansen 2003 HG ATM
5 33 9.41 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 426 8.87 Josefine Sørensen 2002 Sparta
7 495 8.41 Victoria Lendal 2002 Sparta
8 418 8.44 Ida Lyngby 2002 Sparta
SCRATCH
1 72 DNS 8.48 Freja K. Madsen 2002 Ballerup AK
2 94 DNS 9.28 Nikoline Dyring Lund 2003 Ballerup AK
3 192 DNS Ida Larsen 2003 Greve Atletik
4 194 DNS Julie Henriksen 2002 Greve Atletik
5 217 DNS 9.07 Ida Hebsgaard Gertsen 2003 Helsingør IF
6 352 DNS 8.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 449 DNS Marie Høgh Larsen 2003 Sparta