ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
HEAT 1 / 6
1 25.31 Osadeba Isaac 2002 Sparta
5 26.39 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
HEAT 2 / 6
11 27.73 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
12 28.52 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
15 30.46 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
HEAT 3 / 6
13 29.15 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
16 31.53 Malte Bank 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
HEAT 4 / 6
7 26.81 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
8 27.32 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
14 29.41 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
3 25.95 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
4 25.97 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
10 27.59 Oswald Carstensen 2002 Sparta
HEAT 6 / 6
2 25.62 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 26.39 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
9 27.39 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 171 Aske Hippe Brun 2002 Gentofte IK
3 466 Osadeba Isaac 2002 Sparta
HEAT 2 / 6
1 126 Emil Hækkerup 2003 FIF Hillerød
2 95 Oliver Jensen 2003 Ballerup AK
3 392 30.57 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 6
1 445 30.12 Malte Bank 2003 Sparta
2 22 DNS 28.86 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 284 28.59 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
HEAT 4 / 6
1 153 28.40 Oliver Fabricius Thosen 2003 Frederiksberg IF
2 76 28.03 Jonas Albertsen 2003 Ballerup AK
3 133 27.15 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 5 / 6
1 468 27.01 Oswald Carstensen 2002 Sparta
2 132 26.92 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
3 515 26.82 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 6 / 6
1 129 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød
2 322 26.32 Lukas M. Sørensen 2003 Københavns IF
3 172 25.61 August Østergaard 2003 Gentofte IK
SCRATCH
1 91 DNS 28.66 Mikkel Juul Sarisoy 2003 Ballerup AK
2 158 DNS 29.56 Anton Juhl Seitzberg 2003 Fremad Holbæk
3 486 DNS 25.68 Sofus Peter Lassen 2003 Sparta