ØST ungdom inde • 2017 Jan 21 - Jan 22 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
2 q 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 q 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
4 q 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
5 9.51 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
6 9.87 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
2 q 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 q 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
4 9.31 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 9.46 Oliver Larsen 2005 Amager AC
6 10.29 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
1 Q 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.32 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
3 9.44 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
4 9.44 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
5 9.64 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
6 10.77 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
7 11.49 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 399 Emil Germann Wiberg Jense 2005 Sparta
3 114 9.98 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 130 9.90 Villads Panduro 2005 FIF Hillerød
5 156 9.15 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
6 248 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
7 53 9.17 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
2 275 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
3 249 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
4 283 9.08 Emil Hagbard Johansen 2005 IK Hellas
5 320 9.46 Leon Hamann 2005 Københavns IF
6 19 9.71 Oliver Larsen 2005 Amager AC
7 122 10.42 Anton Nielsen 2005 FIF Hillerød
HEAT 3 / 3
2 321 10.92 Linus W. Myllerup 2005 Københavns IF
3 313 9.50 Clifton Benjamin 2005 Københavns IF
4 311 11.63 Christian Carstensen 2005 Københavns IF
5 381 Asger Pape Liboriussen 2005 Sparta
6 237 9.50 Mads Vielsø-Nielsen 2005 HG ATM
7 499 8.49 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
8 286 Lucas Laustsen 2005 IK Hellas
SCRATCH
1 413 DNS 8.69 Hakeem Ali 2005 Sparta
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.59 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 8.95 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
3 8.96 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 8.97 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 9.19 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
6 9.21 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF
7 9.22 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 9.55 Leon Hamann 2005 Københavns IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 53 9.27 Andreas Bossow Hinrichsen 2005 Ballerup AK
2 320 9.25 Leon Hamann 2005 Københavns IF
3 114 9.05 Victor Bausager 2005 Ballerup AK
4 249 9.02 Inuk Lipski Torsheim 2005 Holte Atletik
5 248 9.11 Gustav Stetkaer Bohr 2005 Holte Atletik
6 499 8.54 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
7 275 9.23 Ole Hornbæk 2005 Hvidovre AM
8 156 9.16 Timoleon Rescan 2005 Frederiksberg IF