Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
3 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
7 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
8 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
9 14.65 Mathilda Gertz 2002 Sparta
10 15.07 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
11 15.53 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
12 15.94 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
13 16.09 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
14 0.00 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.2
2 q 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
8 q 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta
10 15.07 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
11 15.53 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
12 15.94 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
13 16.09 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
14 0.00 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.6
1 q 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 q 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 q 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
5 q 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
6 q 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
7 q 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
9 14.65 Mathilda Gertz 2002 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 133 Sara Bleibach Olsen 2001 Helsingør IF
3 91 15.10 Josefine Helmer Jørgensen 2002 Amager AC
4 49 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
5 44 14.27 Josefine Sørensen 2002 Sparta
6 176 14.31 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
7 89 15.00 Asta Grau Bruun 2002 Amager AC
8 92 15.14 Mille Majkjær Mikkelsen 2002 Amager AC
HEAT 2 / 2
2 42 14.20 Mathilda Gertz 2002 Sparta
3 38 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta
4 99 13.60 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 47 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta
6 45 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
7 144 13.63 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
8 37 13.79 Annika Eppers 2002 Sparta
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.5
1 13.73 Liv Nedergaard 2002 Sparta
2 13.77 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 13.86 Nicola Malling 2001 Sparta
4 13.95 Annika Eppers 2002 Sparta
5 14.11 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 14.14 Victoria Lendal 2002 Sparta
7 14.54 Josefine Sørensen 2002 Sparta
DNS Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 14.20 Ida Lyngby 2002 Sparta
2 45 14.11 Maria Skov Kragh 2001 Sparta
3 47 13.99 Victoria Lendal 2002 Sparta
4 99 13.87 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 49 13.88 Nicola Malling 2001 Sparta
6 144 DNS 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør IF
7 37 14.16 Annika Eppers 2002 Sparta
8 44 14.43 Josefine Sørensen 2002 Sparta