Kronborg Outdoor • 2016 Aug 13 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Piger 13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 13:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
2 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
7 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
9 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.2
2 q 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
7 q 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
8 q 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
9 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.9
1 q 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
3 q 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 q 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
5 q 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 q 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 155 12.89 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 56 12.05 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
5 118 12.53 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
6 170 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
HEAT 2 / 2
3 61 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 67 11.70 Regitze Steenberg 2003 Sparta
5 134 0.12 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 105 10.61 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
7 131 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
Piger 13 år - 80 meter - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.6
1 10.75 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
2 11.45 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
3 11.85 Regitze Steenberg 2003 Sparta
4 11.87 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 12.24 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
6 12.30 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
DNS Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
DNS Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 12.34 Olivia Helleskov Batko 2003 Sparta
2 134 11.93 Ida Hebsgaard Gertsen 2007 Helsingør IF
3 61 11.82 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 105 10.74 Josephine Koch Jacobsen Herlev Atletik
5 170 11.53 Augusta Bendsen 2003 IK Olympia
6 131 DNS 11.84 Caroline Andersen 2003 Helsingør IF
7 67 11.98 Regitze Steenberg 2003 Sparta
8 118 DNS 12.56 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik