DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 23.20 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 PB 23.33 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 PB 24.66 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
4 PB 24.78 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M
5 25.23 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
6 PB 25.87 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
7 PB 26.07 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
8 26.11 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
9 PB 26.24 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
10 PB 26.44 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
11 PB 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik
12 27.19 Bertram Costa 2002 Sparta AM
13 PB 27.36 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.1
7 PB 26.07 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
9 PB 26.24 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
10 PB 26.44 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
11 PB 26.75 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik
12 27.19 Bertram Costa 2002 Sparta AM
13 PB 27.36 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.8
1 PB 23.20 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 PB 23.33 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 PB 24.66 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
4 PB 24.78 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M
5 25.23 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
6 PB 25.87 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 26.11 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
DNS Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 11 28.08 28.08 Alfred Dahl Larsen 2002 Frederiksberg IF
3 448 26.51 26.51 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
4 143 26.93 26.93 Tobias Senft Andersen 2002 FIF Hillerød Atletik
5 44 26.78 26.78 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
6 75 26.72 26.72 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
7 572 27.08 27.08 Bertram Costa 2002 Sparta AM
HEAT 2 / 2
1 10 26.02 26.02 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
2 299 26.36 26.36 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
3 221 23.52 23.52 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
4 574 23.67 23.47 Vincent Plas 2001 Sparta AM
5 311 DNS 24.54 24.54 Jeppe Ege Nielsen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 89 25.11 25.11 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
7 317 25.11 25.11 Philip Vikne Dalmose 2001 Aarhus 1900 A/M
8 569 25.12 25.12 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
SCRATCH
1 302 DNS 24.78 24.78 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 369 DNS 25.83 25.83 Patrick Wolf 2001 Esbjerg AM
3 604 DNS 26.01 26.01 Elia Noél Latta 2002 Hvidovre AM