DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.76 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 27.11 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 27.67 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 27.83 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
5 27.96 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 27.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 PB 28.03 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
8 PB 28.05 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
9 28.19 Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM
10 28.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
11 PB 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
12 28.50 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
13 29.31 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
14 29.39 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
15 29.51 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 1 / 2 - Wind: -1.7
7 PB 28.03 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
8 PB 28.05 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
10 28.31 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
11 PB 28.41 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
13 29.31 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
14 29.39 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
15 29.51 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.5
1 PB 26.76 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 27.11 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 27.67 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 27.83 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
5 27.96 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 27.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 28.19 Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM
12 28.50 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 146 27.88 27.88 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 340 29.10 29.10 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
3 375 28.79 28.79 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
4 547 28.33 28.33 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
5 554 28.36 28.36 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
6 549 28.79 28.79 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
7 342 29.06 28.8 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2
1 332 27.82 27.82 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
2 597 27.87 27.87 Elisabeth Holm Simonsen 2001 Hvidovre AM
3 266 26.07 26.07 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 49 27.31 27.26 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
5 198 27.43 27.43 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 555 26.58 26.58 Viktoria Dommer 2001 Sparta AM
7 83 27.78 26.96 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
8 625 27.63 27.63 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
SCRATCH
1 262 DNS 28.02 28.02 Helena Ring 2002 Amager AC
2 289 DNS 28.19 28.19 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 292 DNS 26.56 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
4 339 DNS 29.91 29.91 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900 A/M
5 610 DNS 27.31 27.31 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM