DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.3
1 Q 13.00 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
2 q 13.39 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
3 13.56 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
4 13.56 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
5 13.73 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
6 14.01 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
7 14.06 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
HEAT 2 / 3 - Wind: +2.2
1 PB Q 12.68 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 q 13.06 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
3 PB q 13.33 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
4 13.46 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
5 13.59 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 13.91 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 14.35 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
HEAT 3 / 3 - Wind: +2.1
1 PB Q 12.37 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 13.03 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
3 q 13.24 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
4 13.47 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
5 PB 13.47 Annika Eppers 2002 Sparta AM
6 PB 13.53 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
DNS Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 289 13.47 13.47 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
3 375 13.97 13.97 Emma Nørgaard 2002 Esbjerg AM
4 383 13.17 13.06 Marie Paule Dahi 2001 Greve Atletik
5 459 13.63 13.63 Laura Valentin Jensen 2001 Helsingør Atletik
6 209 13.05 13.05 Freja Koertz Madsen 2002 Herlev Atletik
7 547 13.52 13.52 Victoria Lendal 2002 Sparta AM
8 49 12.56 12.56 Mie Mikkelsen 2001 AAIG Atletik, Tri&Motion
HEAT 2 / 3
2 625 13.33 13.33 Ditte H Svenningsen 2002 Skive AM
3 182 13.04 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
4 333 12.86 12.86 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
5 548 13.55 13.55 Maria Skov Kragh 2001 Sparta AM
6 340 14.04 14.04 Iris Trollehave 2001 Aarhus 1900 A/M
7 234 13.22 13.22 Julie Bols 2001 Aalborg Atletik & Motion
8 624 13.55 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 3
2 344 12.47 12.47 Thea Lyng Møller Jensen 2001 Aarhus 1900 A/M
3 610 DNS 13.52 13.52 Alberte Riber Jakobsen 2001 Hvidovre AM
4 15 13.16 13.16 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 549 13.73 13.73 Ida Lyngby 2002 Sparta AM
6 83 13.09 13.09 Sissel Taylor 2002 SG Atletik
7 550 13.74 13.74 Annika Eppers 2002 Sparta AM
8 342 13.48 13.2 Mathilde Weber Skorstensg 2001 Aarhus 1900 A/M
SCRATCH
1 292 DNS 13.61 12.77 Tippi Nielsen 2001 Holte Atletik
2 339 DNS 13.91 13.91 Emma Guldager 2001 Aarhus 1900 A/M
3 443 DNS Souleka D.J. Roobleh 2002 Odense Atletik