DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 80 meter hæk - indledende - Day 2 at 09:00
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: -0.6
1 Q 12.98 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
2 q 13.09 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
3 13.33 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
4 PB 13.51 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
5 13.62 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
6 15.13 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 Q 12.40 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
2 PB q 12.81 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 q 13.04 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
4 13.72 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
5 14.37 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
6 14.92 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
7 15.46 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.7
1 Q 12.82 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
2 q 12.89 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 PB q 13.04 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
4 13.73 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
5 14.34 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
DNS Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 341 13.53 13.53 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
3 461 12.58 12.58 Emilie Florin 2001 Helsingør Atletik
4 553 12.30 12.30 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta AM
5 435 13.06 13.06 Liv Nowack 2001 Odense Atletik
6 334 13.92 13.92 Mille Albinus Hjermitslev 2002 Aarhus 1900 A/M
7 359 14.05 14.05 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 3
2 554 13.04 13.04 Lili Kökeny 2001 Sparta AM
3 290 13.71 13.71 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
4 558 14.10 14.10 Liva Vilhelmsen 2002 Sparta AM
5 115 12.73 12.73 Sarah Sækmose 2002 Vejle IF
6 333 12.01 12.01 Mathilde Kreiberg Skou 2002 Aarhus 1900 A/M
7 142 15.03 15.03 Rau Boeslund Petersen 2002 FIF Hillerød Atletik
8 551 13.78 13.78 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta AM
HEAT 3 / 3
2 331 DNS 14.02 14.02 Ida Marie Hartmann 2002 Aarhus 1900 A/M
3 291 13.41 13.41 Georgina Wieth-Klitgaard 2001 Holte Atletik
4 182 12.54 Klara Skriver Loessl 2002 Ballerup AK
5 63 14.02 14.02 Katrine Vad Mortensen 2001 Silkeborg AK77
6 556 13.06 13.06 Ellen Lawaetz 2002 Sparta AM
7 407 12.43 12.43 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC