DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 800 meter - Day 2 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 2.18.01 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 2.18.02 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
3 PB 2.18.03 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
4 PB 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
5 2.24.10 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
6 PB 2.26.57 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
7 PB 2.28.49 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
8 2.28.61 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
9 2.29.05 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
10 2.30.06 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
11 2.31.01 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
12 PB 2.39.14 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
13 2.39.28 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
14 PB 2.39.78 Cathrine Brund 2002 Randers Freja
15 2.41.09 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
HEAT 1 / 2
6 PB 2.26.57 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
7 PB 2.28.49 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
8 2.28.61 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
12 PB 2.39.14 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
13 2.39.28 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
14 PB 2.39.78 Cathrine Brund 2002 Randers Freja
15 2.41.09 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 2.18.01 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 2.18.02 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
3 PB 2.18.03 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
4 PB 2.19.10 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
5 2.24.10 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
9 2.29.05 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
10 2.30.06 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
11 2.31.01 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 84 2.41.47 2.41.47 Viktorija Thomsen 2001 SG Atletik
2 455 2.28.48 2.28.48 Frida Uhrskov 2001 Helsingør Atletik
3 557 2.37.04 2.37.04 Sofie Spiegelhauer 2002 Sparta AM
4 254 2.29.26 45.77 Nanna Muurholm 2001 Aalborg Atletik & Motion
5 332 2.31.93 2.31.93 Martha K.D Rasmussen 2002 Aarhus 1900 A/M
6 138 2.40.71 2.40.71 Cathrine Brund 2002 Randers Freja
7 408 2.37.27 2.37.27 Marie Maegaard Bech 2002 Bagsværd AC
HEAT 2 / 2
1 477 2.26.42 Emilie Bøg Ekholm 2002 IK Hellas
2 565 2.26.66 2.26.66 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta AM
3 228 2.19.70 2.19.70 Mille B. Olesen 2002 Aalborg Atletik & Motion
4 111 2.20.47 Oddvør Josephsen 2001 Vejle IF
5 231 2.21.30 2.21.30 Anne Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 230 2.16.50 2.16.50 Ida Jørgensen 2001 Aalborg Atletik & Motion
7 403 2.22.02 2.22.02 Cecilie Møller-Jensen 2001 Bagsværd AC
8 341 2.25.47 2.25.47 Mathilde Brüchle Kodal 2001 Aarhus 1900 A/M
SCRATCH
1 336 DNS 2.33.0 2.33.0 Sofie Froberg 2002 Aarhus 1900 A/M