DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 800 meter - Day 2 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.55.66 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
2 1.57.03 William Devantier 2000 Sparta AM
3 PB 1.58.44 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
4 PB 2.03.03 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
5 PB 2.03.24 Morten Bach 2000 Sparta AM
6 2.05.72 Andreas Rebstrup 2000 Aalborg Atletik & Motion
7 2.07.91 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør Atletik
8 2.08.74 Magnus Buur 1999 IK Hellas
9 PB 2.09.43 Mikkel Stampe 2000 Helsingør Atletik
10 2.10.06 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
11 2.10.76 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
12 2.13.24 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
HEAT 1 / 2
5 PB 2.03.24 Morten Bach 2000 Sparta AM
8 2.08.74 Magnus Buur 1999 IK Hellas
9 PB 2.09.43 Mikkel Stampe 2000 Helsingør Atletik
10 2.10.06 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
11 2.10.76 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
12 2.13.24 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 1.55.66 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
2 1.57.03 William Devantier 2000 Sparta AM
3 PB 1.58.44 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
4 PB 2.03.03 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
6 2.05.72 Andreas Rebstrup 2000 Aalborg Atletik & Motion
7 2.07.91 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør Atletik
DNF Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg AK77
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 479 2.16.4 Magnus Buur 1999 IK Hellas
3 545 2.06.96 2.06.96 Morten Bach 2000 Sparta AM
4 473 2.11.66 Kasper Pontoppidan Jensen 1999 IK Hellas
5 456 2.09.56 2.09.56 Mikkel Stampe 2000 Helsingør Atletik
6 475 2.11.17 Mads Nørløv Bundgaard 2000 IK Hellas
7 276 2.12.31 2.11.61 Rasmus Wiese 1999 Fremad Holbæk
HEAT 2 / 2
1 468 2.05.46 2.05.46 Frederik Gottlieb 2000 Helsingør Atletik
2 225 2.01.19 2.01.93 Andreas Rebstrup 2000 Aalborg Atletik & Motion
3 246 1.54.80 1.54.80 Karl-Gustav Brockdorff 1999 Aalborg Atletik & Motion
4 543 1.53.74 1.53.74 William Devantier 2000 Sparta AM
5 93 2.02.89 2.01.97 Rasmus Rose-Hansen 1999 Skive AM
6 61 2.03.53 2.03.53 Robin Ostenfeldt 1999 Silkeborg AK77
7 20 2.05.06 2.05.06 Micki Borgen Morell 2000 IK Olympia
SCRATCH
1 367 DNS 2.08.93 2.08.93 Martin K. Møller 2000 Esbjerg AM