DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.0
1 Q 11.54 Vincent Plas 2001 Sparta AM
2 q 12.32 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
3 PB q 12.36 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
4 PB q 12.39 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
5 PB q 12.41 Johan Voigt 2001 IK Olympia
6 12.63 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
7 12.64 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.1
1 PB Q 11.33 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 q 12.22 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
3 q 12.51 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
4 12.61 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
5 12.71 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
6 12.76 Thomas Bengtsson 2001 Sparta AM
7 12.95 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
8 13.24 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 574 11.43 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 18 12.83 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
4 10 12.55 12.55 Adam Smitt Vanges 2002 Frederiksberg IF
5 89 12.22 12.22 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
6 299 12.42 12.42 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
7 316 12.11 12.11 Kasper Hørmann 2001 Aarhus 1900 A/M
8 391 12.42 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 571 12.50 12.50 Thomas Bengtsson 2001 Sparta AM
2 221 11.52 11.52 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
3 570 12.38 12.38 Osadeba Isaac 2002 Sparta AM
4 44 12.50 12.50 Nilan Ganeswaran 2002 Vidar Atletik
5 569 12.02 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
6 75 12.90 12.90 Kristian Skov Hansen 2001 Viborg AM
7 90 12.42 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
8 448 12.84 12.84 Aske Hippe Bruun 2002 Gentofte IK
SCRATCH
1 302 DNS 11.98 11.98 Nicolas Fjellerup 2001 Holte Atletik
2 385 DNS 11.96 11.93 Frederik Andersson 2001 Greve Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 17:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 PB 11.24 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
2 11.56 Vincent Plas 2001 Sparta AM
3 12.16 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
4 12.30 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
5 PB 12.46 Johan Voigt 2001 IK Olympia
6 12.49 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik
7 12.52 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 12.53 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 90 12.51 Jonas Gregersen 2001 Skive AM
2 18 12.41 12.83 Johan Voigt 2001 IK Olympia
3 89 12.32 12.22 Ala Alfred Mikkelsen 2002 Skive AM
4 574 11.54 11.43 Vincent Plas 2001 Sparta AM
5 221 11.33 11.52 Daniel Andersen 2001 Aalborg Atletik & Motion
6 569 12.22 12.02 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta AM
7 299 12.39 12.42 Cami Esfandiari 2002 Holte Atletik
8 391 12.36 12.42 Tobias Andersson 2002 Greve Atletik